KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11525282
nr 1152 5282
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Oljemålning, "Vid Österport i Visby", signerad och daterad 1891. 33x48 cm
Kondition: dukskada
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
måndag 11 december 2017
kl 18:18:05
Carl Ewald Lönngren
Läs mer om Carl Ewald Lönngren